Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

03 | 04 | 2020

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

KOMUNIKAT

 

Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach na rok szkolny  2020/2021

Informuję, że do Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach zakwalifikowane zostały wszystkie  dzieci.

 

Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają oświadczenie  woli uczęszczania do przedszkola w dniach od 2 kwietnia 2020 r. do 6 kwietnia 2020 r.

 

Oświadczenie woli rodzica dotyczące uczęszczania dziecka do przedszkola można pobrać poniżej:

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dokument o nazwie: Oświadczenie woli rodzica dotyczące uczęszczania dziecka do przedszkola,
proszę przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (zdjęcie lub skan wypełnionego dokumentu).

 

załącznik - Oświadczenie woli rodzica dotyczące uczęszczania dziecka do przedszkola

„Wiosna wokół nas”- domowa galeria prac dzieci

Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość, twórczą fantazję. Uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Jest okazją zwrócenia uwagi na piękno przyrody, jaką daje nam wiosna.    

Dziękuję wszystkim dzieciom za pięknie wykonane prace.

Opracowała Wiesława Stańczyk

JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?

CZEŚĆ – JESTEM KUZYNEM GRYPY!
JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?

POBIERZ KSIĄŻECZKĘ + polecamy PIOSENKĘ Karola Koprukowiaka&TheKids

Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt. Sytuacja jest trudna i zmienia się dynamicznie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Jak rozmawiać o tym z dzieckiem? Z pomocą rodzicom przychodzi kolumbijska psycholog Manuela Molina Cruz, autorka krótkiego ilustrowanego opowiadania o koronawirusie. Właśnie powstała jego polska wersja.

Czytaj więcej: JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?

Propozycje zabaw dla przedszkolaków

Drodzy Rodzice!

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania przedszkola, wychodząc naprzeciw potrzebom osób sprawujących opiekę nad naszymi wychowankami, proponujemy skorzystanie z propozycji organizacji czasu wolnego.

Powodzenia!

Katalog stron - strony dla dzieci:

https://sieciaki.pl - Sieciaki.pl - poznaj bezpieczny internet i dołącz do drużyny Sieciaków Bezpieczna strona dla dzieci. Konkursy, komiksy, sondy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.
http://wyspa.interia.pl/ - serwis dla dzieci od 5 do 10 lat, bajki, wierszyki, opowiadania o zwierzętach i roślinach.
http://www.kraina-zabawy.pl/ - Kraina Zabawy to serwis poświęcony grom dla dzieci i młodzieży.
http://ciufcia.pl/ - serwis edukacyjny dla dzieci w wieku 2-6 lat. Zawiera gry i zabawy dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym.
http://www.swierszczyk.pl/ - Świerszczyk - magazyn dla dzieci.
http://junior.reporter.pl/ - dzieci w sieci, informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z komputera i Internetu, humor, forum dyskusyjne.
http://info.e-dziecko.eu/ - Strona dla Dzieci i Rodziców. Informacje na temat wychowania, żywienia i edukacji Dzieci. Programy, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, puzzle, zagadki, testy .
http://www.krasnoludki.pl/ - Gry, bajki i zabawy dla dzieci, a także kolorowanki, krzyżówki, puzzle. Zabawy wielojęzykowe dla dzieci i nie tylko.
http://wierszobaje.blogspot.com/ - Blog zawierający edukacyjne wiersze i bajeczki dla dzieci.
http://www.misie.com.pl/ - sympatyczny serwis o misiach dla najmłodszych.
https://www.buliba.pl - Buliba.pl: Gry dla dzieci - Edukacyjne zabawy dla dzieci. Gry dla dzieci - Buliba.pl to wyjątkowe gry i piosenki dla dzieci, kolorowanki oraz zabawy online.
http://www.kolorowe-obrazki.pl - Na stronie można znaleźć obrazki do wydrukowania na drukarce i pokolorowania.
http://www.konsumenckieabc.pl/ - strona internetowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Każdy kto kupuje, zamawia, korzysta z usług - jest konsumentem - bez względu na wiek. Także ty. Konsument ma swoje prawa. Znasz je? Jeśli niedokładnie, poczytaj o nich na tej stronie.
Dzieci i przyroda:

http://dzieci.mos.gov.pl/ - Ministerstwo Środowiska dla dzieci, quizy, gry, puzzle, zagadki i porady o tematyce ochrony środowiska.
http://www.przyjaciel-foki.pl/ - Strona promujaca akcję ochrony Fok szarych. Dla dzieci znajdują się tu gry i zabawy.
Język angielski dla dzieci:

http://www.anglomaniacy.pl - Welcome to anglomaniacy.pl. This is a site for kids who are learning English as a foreign or second language. Young ESL students will find here lots of online ...
Miejsca, które warto pokazać dzieciom:

http://www.parkminiatur.com/ - Park Miniatur w Inwałdzie, słynne budowle odtworzone w skali 1:25. międzi innymi Koloseum, Sfinks, wieża Eiffla, Wielki Chiński Mur, Big Ben.
http://www.park-ogrodzieniec.pl/ - Park Miniatur Ogrodzieniec jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zobaczyć rekonstrukcje legendarnych zamków i warowni Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
http://www.planetarium.torun.pl/ - planetarium w Toruniu, można zobaczyć kulę ziemska z perspektywy kosmosu a w Orbitarium skorzystać z urządzeń-zabawek; zasiąść za sterami sondy kosmicznej i własnoręcznie uruchomić odrzutowe silniki.
http://www.kopalnia.pl - kopalnia soli w Wieliczce, turystom udostępniono 3,5 km podziemnych chodników na głębokości 64-135 m. W wyrobiskach są kaplice,: najpiękniejsza św.Kingi, podziemne jeziora, rzeźby i urządzenia sprzed setek lat.
http://www.juraparkbaltow.pl/ -Bałtowski Kompleks Turystyczny. Park Dinozaurów w Bałtowie to prawdziwy Dino Park pełen realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat. Park. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie. Na terenie parku znajduje się również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.
http://www.kadzidlowo.pl/ - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, można z bliska przyjrzeć się wilkom, rysiom, żurawiom czy bizonom, pogłaskać daniela lub konika polskiego. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem.
http://www.fokarium.pl/ - Fokaruim na Helu, mieszka tu kilka fok szarych, karmienie odbywa się o godz. 11.00 i 14.00 i w sezonie letnim dodatkowo o 17.00. Przy fokarium istnieje muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza".
http://www.panoramaraclawicka.pl/ - Panorama Racławicka we Wrocławiu. Ma 114 m długości, tworzy zamkniety krąg, u którego stóp usypano sztuczny teren co wraz ze specjalnym oświetleniem przenosi widza w inny czas.
http://www.lesnygrod.pl/ - Leśny Gród w Milówce koło Żywca, magiczny zakątek obsadzony ciekawą roślinnością i ozdobiony drewnianymi rzeźbami o temtyce słowiańskiej oraz nawiązujących do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni. W grodzie żyje wiele zwierząt : pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, strusie emu, króliki i kozy miniaturowe. Dla dzieci przygotowany jest ciekawy plac zabaw.
http://www.bpn.com.pl/ - żubry w Białowieży, stado liczy około 400 sztuk i swobodnie żyje w rezerwacie będącym częścią Białowieskiego Parku Narodowego.
http://www.lesnypark.pl/ - Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, można podziwiac, głaskać i karmić dzika zwierzynę. inne atrakcje to stacja ptaków drapieżnych, plac zabaw i bajkowa aleja.

PRZYKŁADOWE ZADANIA DLA 6-LATKA WSZECHSTRONNIE WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA W RÓŻNYCH JEGO SFERACH ROZWOJOWYCH:
1. Rozwój funkcji wzrokowych ćwiczymy poprzez zadania dla 6-latka, jak np.: odnajdywanie na obrazku drobnych szczegółów, podobieństw i różnic, dobieranie par, składanie obrazka pociętego na części, układanie wg wzoru-klocki, puzzle, rysowanie za pomocą szablonów, klasyfikowanie przedmiotów wg rodzaju, ilości, kształtu, koloru, rysowanie po śladzie, kalkowanie, przerysowywanie figur według wzoru. Odwzorowywanie kształtu figur, liter oraz cyfr. Układanie wyrazów z liter. Układanie zdań z wyrazów. Odczytywanie cyfr oznaczających liczby od 0 do 10.
3. Rozwój funkcji słuchowych, np.: dzielenie zdań na wyrazy, dzielenie wyrazów na sylaby, gry i zabawy rytmiczne- związane ze słuchaniem muzyki, wysłuchiwanie głoski na początku wyrazu i na końcu, nauka krótkich wierszyków, rymowanek i piosenek, podejmowanie prób tworzenia sylab i czytania prostych wyrazów.
4. Koordynację wzrokowo-ruchowa i precyzje ruchów ręki ćwiczą takie zadania dla 6-latka, jak np.: ćwiczenia dłoni- machanie, krążenie, klaskanie, ćwiczenia palców- naśladowanie pisania na komputerze, padania deszczu, lepienie z plasteliny i gliny, wycinanie nożyczkami, malowanie palcami, odrysowywanie własnej dłoni, rysowanie obiema rękoma jednocześnie, łączenie kropek, rysowanie szlaczków i wzorów literopodobnych, nawlekanie koralików, wyrabianie ciasta, budowle z drobnych klocków.
5. Rozwój poznawczy, np.: prowadzenie z dzieckiem rozmów na różne tematy, zadawanie pytań otwartych, problemowych, oczekiwanie od dziecka sposobów na rozwiązanie danych problemów, zwracając uwagę na rozwinięte wypowiedzi malca, czytanie dziecku i zadawanie pytań do przeczytanego tekstu, rozwiązywanie zagadek, tworzenie historyjek obrazkowych,
6. Ćwiczenia służące koncentracji uwagi, np.: rozwiązywanie rebusów, różnego rodzaju gry planszowe, dbałość o kończenie rozpoczętego zadania. Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu.
7. Rozwój emocjonalny dziecka i kontakty społeczne wspierają  takie zadania dla 6-latka, jak np.: cierpliwe słuchanie malca, wspólne zabawy, rozpoznawanie i zaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka, życzliwy, przyjazny stosunek do dziecka pełen miłości, chwalenie i wspieranie malucha, sprawianie mu od czasu do czasu jakiś, chociaż drobnych przyjemności.

Opracowała Wiesława Stańczyk

Koncert w wykonaniu CZŁOWIEKA ORKIESTRY z okazji DNIA KOBIET

10 marca z okazji DNIA DZIEWCZYNEK  nasze przedszkole odwiedził CZŁOWIEK ORKIESTRA Pan W.Pyzalski. Podczas koncertu muzycznego Pan Orkiestra grał jednocześnie na 8 instrumentach. Dzieci miały możliwość zapoznania się z instrumentami muzycznymi, takimi jak: kazobo kazobie, dzwonki naciskane, rurki, pianino cyfrowe, a także grzechotki czy dzwoneczki. Pan ORKIESTRA wykonywał utwory muzyki klasycznej, a także te znane wszystkim przedszkolakom. Następnie zapoznał dzieci z instrumentami strunowymi szarpanymi, czyli gitarą, na której zagrał gitarowego bluesa. Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił, wykonując proste improwizacje rytmiczne na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach. Ponadto w tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez pięknego upominku w postaci słodkiego bukieciku przygotowanego przez Radę Rodziców. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki serdecznie dziękują Radzie Sołeckiej w Krzyżowicach za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Koncert w wykonaniu CZŁOWIEKA ORKIESTRY z okazji DNIA KOBIET

KOMUNIKAT

UWAGA

W DNIACH OD 12 MARCA DO 25 MARCA 2020 ROKU WSZELKIE SPRAWY URZĘDOWE

PROSZĘ ZAŁATWIAĆ TELEFONICZNIE (TEL. 774129717 LUB 512361198)

LUB ELEKTRONICZNIE (EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

 

DYREKTOR PZSP W OLSZANCE

Informacje dotyczące postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia koronawirusa.

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje w załączeniu informacje dotyczące postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia koronawirusa.

 1. Informacja dla osób powracających z północnych Włoch

https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

 1. Co musisz wiedzieć o koronawirusie

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 1. Zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem?

- bezzwłocznie, TELEFONICZNIE powiadom stację sanitarno – epidemiologiczną,

- zgłoś się BEZPOŚEDNIO do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno - zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego,

- NIE ZGŁASZAJ SIĘ do lekarza rodzinnego,

- NIE ZGŁASZAJ SIĘ na Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izbę Przyjęć.

 

 1. 4.    Ważne telefony:
 • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu

Telefon alarmowy całodobowy: 604958325

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Brzegu

Telefon alarmowy całodobowy: 793832257

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Głubczycach

Telefon alarmowy całodobowy: 512244008

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kluczborku

Telefon alarmowy całodobowy: 601226721

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu

Telefon alarmowy całodobowy: 606305480

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krapkowicach

Telefon alarmowy całodobowy: 502635535

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Namysłowie

Telefon alarmowy całodobowy: 502540721

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Nysie

Telefon alarmowy całodobowy: 602654656

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Oleśnie

Telefon alarmowy całodobowy: 693628983

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Opolu

Telefon alarmowy całodobowy: 512082606

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Prudniku

Telefon alarmowy całodobowy: 502539944

 • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Strzelcach Opolskich

Telefon alarmowy całodobowy: 501723252

 • Telefoniczna informacja Pacjenta (bezpłatna, całodobowa)

800 -190- 590

 1. Wszystkie aktualne informacje dotyczące koronawirusa można śledzić pod linkiem wsseopole.pis.gov.pl
 2. Adresy oddziałów zakaźnych na Opolszczyźnie:
 • ODDZIAŁ CHORÓB ZAKAŹNYCH Szpital Wojewódzki w Opolu, ul. Kośnego 53, 45-372 Opole tel. (77) 44-33-100
 • ODDZIAŁ OBSERWACYJNO-ZAKAŹNY Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie, ul. Bohaterów Warszawy 34, 48-300 Nysa, tel. (77) 40 87 800

 

REKRUTACJA

 

 

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można znaleźć na stronie BIP naszej placówki. 

„Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

 mówi staropolskie przysłowie. Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Tego dnia dzieci obejrzały teatrzyk: „ PĄCZKI I FAWORKI U BABCI HONORATKI” M. Konopnickiej, po czym z przyjemnością spałaszowały duże , pyszne pączusie- mniam, mniam, mniam!

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: „Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

WALENTYNKOWE CIASTECZKA

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie, więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

W tym roku WALENTYNKI dzieci spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały walentynkowe serduszka. Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej kuchni. Po ozdobieniu wręczyły swoje wypieki rodzicom. Sprawiając im słodką i z serca płynącą niespodziankę.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: WALENTYNKOWE CIASTECZKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. BABCIA i DZIADEK mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 24 stycznia odbyła się uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Przedszkolaki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „STO LAT”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich pięknymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez mamę Zosi, Dagmarki i Dawidka. Atmosfera była uroczysta i pełna radości. 

tekst i foto Wiesława Stańczyk

TEATRZYK "MAGICZNE SŁOWA"

Dn. 22.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek BAJKA ze Starego Sącza, którzy przedstawili spektakl MAGICZNE SŁOWA.

Dzięki poznaniu perypetii kapryśnej, wiecznie znudzonej dziewczynki o imieniu Lenka dzieci zrozumiały, jak ważne jest okazywanie innym ludziom szacunku. Uzmysłowiły sobie także, jaką ogromną moc niesie ze sobą używanie czarodziejskich słów takich jak: proszę, przepraszam, dziękuje. Mamy nadzieję, że to ważne i mądre przesłanie będzie towarzyszyło naszym przedszkolakom każdego dnia.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

 

Czytaj więcej: TEATRZYK "MAGICZNE SŁOWA"

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

W czwartek 16 stycznia w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez mamę Miłoszka.  Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: BAL KARNAWAŁOWY

GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH W CZESKIEJ WSI

 

12 stycznia w Czeskiej Wsi odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych 2020. Przed komisją konkursową wystąpiły nasze przedszkolaki, które miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Dla naszych dzieci była to kolejna możliwość zdobycia doświadczenia w tworzeniu małych form teatralnych, nie tylko występując, ale również obserwując grę aktorską innych zespołów. Za swój występ przedszkolaki otrzymały nagrodę pieniężną oraz dyplom.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

Przyszli wszyscy, których kochamy, w niebo patrzą, gdy znika dzień.

Bo ta chwila, na którą czekamy, już niebawem rozpocznie się.

To Wigilia- noc oczekiwania, pierwsza gwiazdka rozjaśnia mrok.

Czas dobroci i życzeń składania, każdy czeka na nią cały rok.

19 GRUDNIA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W KRZYŻOWICACH ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI. DZIECI ZAPREZENTOWAŁY KOLĘDY, WIERSZYKI I UTWORY O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ WPROWADZAJĄC WSZYSTKICH W NASTRÓJ ŚWIĄTECZNY. NIE ZABRAKŁO RÓWNIEŻ WZAJEMNYCH ŻYCZEŃ, OPŁATKA, PREZENTÓW ORAZ POCZĘSTUNKU PRZYGOTOWANEGO PRZEZ RODZICÓW. WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS Z BLISKIMI SPRAWIŁ, ŻE WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU UPŁYNĘŁA W MIŁEJ I SERDECZNEJ ATMOSFERZE.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ANDRZEJKI W GÓRALSKICH RYTMACH

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszym przedszkolu. 28.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Rozpoczął ją WRÓŻ KACPEREK zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej oraz góralskiej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi paniami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez mamę Lilianki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Czytaj więcej: ANDRZEJKI W GÓRALSKICH RYTMACH

Występ zespołu " Zbrucz" z Ukrainy

Dnia 18 listopada przedszkolaki miały okazję zobaczyć występ muzycznego zespołu „Zbrucz” z Ukrainy. Była to okazja do poznania kultury, strojów ludowych, pieśni i tańców naszych wschodnich sąsiadów.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ …, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

22 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka w Krzyżowicach zamieniła się w pluszowy i misiowy raj dla przedszkolaków. Na dzieci czekało moc atrakcji: pluszowe czytanie, misiowa bajeczka, układanie puzzli, zajęcia ruchowe, a także kolorowanki z ulubionymi misiami. Przedszkolaki były zachwycone, bo przecież Pluszowy Miś to ulubiona zabawka najmłodszych.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ …, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1602816
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1016
1205
7936
1587073
1602816